Projekt przebudowy tramwajowego na linii średnicowej od węzła Toruń Miasto (Pl. 18 Stycznia) do Al. Solidarności

DSC05097

Projekt obejmował następujące zadania: – „Przebudowa torowiska tramwajowego na linii średnicowej od węzła Toruń Miasto (Pl. 18 Stycznia) do Al. Solidarności poprawiająca dostępność komunikacyjną Zespołu Staromiejskiego wpisanego na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO poprzez transport przyjazny środowisku”. Celem zadania 1 było polepszenie stanu technicznego fragmentu tzw. linii średnicowej. Nawierzchnia linii tramwajowej została przewidziana jako niekonwencjonalna [...]

Czytaj więcej

Modernizacja i rozwój zintegrowanego systemu transportu zbiorowego w Olsztynie

warminska0001

Przedmiotem projektu było „Modernizacja i rozwój zintegrowanego systemu transportu zbiorowego w Olsztynie’ ’jako poprawa funkcjonowania transportu publicznego oraz zapewnienie zrównoważonego rozwoju miasta i przyległych obszarów.

Czytaj więcej

Projekt przebudowy ul. Siennickiej i ul. Lenartowicza w Gdańsku

Gdańsk ul. Siennicka

Projekt obejmował przebudowę torowiska tramwajowego wraz z pętlą tramwajowa, peronów tramwajowo-autobusowych, sieci trakcyjnej, jezdni, chodników, ścieżek rowerowych, sygnalizacji świetlnych, oświetlenia, kanalizacji oraz remont mostu Siennickiego. Przebudową objęty by odcinek o długości ponad 2km ulic Siennickiej i Lenartowicza od ul. Elbląskiej do ul. Sucharskiego. Długość przebudowywanej trasy: ponad 2 km Inwestor: Gdańskie Inwestycje Komunalne Sp. z [...]

Czytaj więcej

Przebudowa skrzyżowania ul. Dubois z ul. Drobnera we Wrocławiu

WD1

Projekt obejmował przebudowę jezdni, chodników, budowę pasów autobusowo – tramwajowych wraz z przystankami w środku ulic Dubois i Drobnera we Wrocławiu. Projekt: 2012r.  

Czytaj więcej

Przebudowa ulicy Pułaskiego we Wrocławiu

IMG_2029

Przebudowa torowiska tramwajowego w ul. Pułaskiego we Wrocławiu wraz z remontem jezdni i chodników, odcinek od ul. Traugutta do ul. Małachowskiego. Inwestor: Wrocławskie Inwestycje Sp. z o.o. Realizacja: 2011r.

Czytaj więcej

Przebudowa i rozbudowa ulicy Tuwima w Łodzi

Tu1

Dla Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi firma wykonała wielobranżowy projekt na przebudowę i rozbudowę ulicy Tuwima na odcinku od ul. Targowej do ul. Kopcińskiego oraz rozbudowę ul. Wierzbowej na odcinku od projektowanej ul. Węglowej do ul. Tuwima. Projekt: 2012r.

Czytaj więcej

Przebudowa torów tramwajowych w ciągu ulic Przybyszewskiego – Puskina w Łodzi

102_8259

Opracowanie dkokumentacji projektowej na wykonanie: Przebudowy torów tramwajowych w ciągu ulic Przybyszewskiego – Puszkina na odcinku od al. Marszałka Rydza Śmigłego do ul. Rokocińskiej w Łodzi. Projekt: 2011r.

Czytaj więcej

Przebudowa torowiska w Al. Hallera w Gdańsku

H0

Dla Gdańskich Inwestycji Komunalnych Sp. z o.o. wykonaliśmy dokumentacjie projektową Przebudowy torowisk w Al. Hallera na odc. od ul. Pstrowskiego do Pętli Brzeźno Plaża – Odcinek A. Zakresem projektu objęto remont torowiska, sieci trakcyjnej, przejazdy i perony przystanków tramwajowych. Inwestor: Gdańskie Inwestycje Komunalne Spółka z o.o. Realizacja: 2011r.

Czytaj więcej

Projekt budowy Zajezdni Tramwajowej Franowo w Poznaniu

Franowo5

Przedmiotem projektu była budowa jednej z najnowocześniejszych zajezdni w Europie na 150 składów tramwajowych. W zakresie projektu było 16 km torów tramwajowych wraz siecią tramwajową, ponad 120 rozjazdów, hala postojowa o powierzchni 32 000 m2, hala remontowa, hala warsztatów, podstacja trakcyjna oraz technologia pracy zajezdni. Projekt: 2010r.  

Czytaj więcej

Modernizacja połączenia tramwajowego Katowic z Mysłowicami i Sosnowcem

Projekt obejmował przebudowę układu torowego i drogowego na długości ponad 3 kmpt w ulicach Sosnowieckiej oraz ul. Wiosny Ludów. W ulicy Sosnowieckiej zaprojektowano konstrukcje  „Toru Węgierskiego” z zalewą poliuretanową na płytach strunobetonowych z szyną blokową LK-1. W ulicy Wiosny Ludów Zaprojektowano torowisko w systemie ciągłego podlewu. Projekt obejmował również przebudowę 3 obiektów mostowych, sieci trakcyjnej, systemu sterowania [...]

Czytaj więcej